o nas

Dębowe deski do serwowania i krojenia, które Ci proponujemy są naturalne i ekologiczne, a w związku z tym całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do tych plastikowych są naturalne i nie ma ryzyka, że wysoka temparatura czy nacięcia na ich powierzchni spowodują wydzielanie niebezpiecznych dla zdrowia toksyn. Co więcej, dębowe deski do serwowania posiadają naturalne właściwości bakteriobójcze! Oznacza to, że wszelkie bakterie są usuwane z ich powierzchni samoistnie w ciągu doby. Nigdy nie zadowalamy się rzeczami przeciętnymi i zawsze oczekujemy najwyższej jakości. Od samego początku był to dla nas podstawowy wyznacznik.

Wszystkie dębowe deski do serwowania i krojenia wykonujemy własnoręcznie. Oznacza to, że produkt, który otrzymujesz nie został wytworzony podczas masowej produkcji, ale jest efektem indywidualnego procesu, który rozpoczął się już na poziomie designu. Wszystkie nasze stoły pokrywamy twardym lakierem bezbarwnym. Zapewnia od bardzo wysoką odporność na ścieranie oraz jest w pełno plamo i wodoodporny. Każdy element metalowy w naszych stołach, malowany jest proszkowo. Wszystko po to, by móc zaoferować Ci dębowe deski do serwowania oraz stoły restauracyjne jedyne w swoim rodzaju.

Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw klientowi oraz jego wymaganiom. Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, realizacji ciekawych projektów. Zapewniamy pełne wsparcie projektowe a swoją wiedzą i doświadczeniem pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania problemu. Połączenie pasji ze starannością, daje możliwość tworzenia dębowych desek do serwowania oraz stołów do restauracji o naprawdę wysokiej jakości. Przykładamy ogromną wagę do roli szczegółu, ale ostatnie słowo i tak pozostawiamy naturze. To ona narzuca fakturę, a niekiedy nawet kształt deski czy finalny odcień stolika, dlatego też nie wielkie różnice w usłojeniu, odcieniu są całkowicie naturalne i typowe dla drewna.

pielęgnacja i użytkowanie

Wszystkie nasze deski oraz stoły do restauracji wykonujemy z odpowiednio wyselekcjonowanego, suchego drewna. Nie powinno ono już pracować, pękać ani rozsychać się. Musimy jednak pamiętać,że drewno jako materiał naturalny pozostaje na zawsze "żywe". W zależności od warunków, może ono zmieniać swoją strukturę. Jednak by bezpiecznie i długo korzystać z urokliwych drewnianych przyrządów należy o nie odpowiednio zadbać. Po użyciu drewniana deska do serwowania lub krojenia musi zostać przetarta wilgotną szmatką lub, w razie większych zabrudzeń, umyta pod wodą z dodatkiem płynu. Następnie należy ją wytrzeć i pozostawić do wyschnięcia. Nasze stoliki restauracyjne oraz wszystkie meble pokrywane są twardym lakierem bezbarwnym więc ich użytkowanie jest bardzo proste. Należy pamiętać jedynie o tym by każdą mokrą plamę natychmiast zetrzeć. Drewniane meble nie mogą też znajdować się bezpośrednio obok źródła ciepła, np grzejnika.

Ostatnim etapem pielęgnacji dębowej deski jest jej zaimpregnowanie. Drewniana deska powinna być co najmniej raz na kwartał naoliwiona. Wystarczy wylać oraz rozprowadzić na jej powierzchni odrobinę oleju lnianego (lub innego), odstawić do wchłonięcia a następnie nadmiar zetrzeć suchą szmatką. Bardzo dobrą praktyką będzie również naniesienie warstwy pasty woskowej która nadaje właściwości wodoodpornych. Wszystkie drewniane meble powinno się pielęgnować dedykowanymi środkami do ich czyszczenia.

PAMIĘTAJ! Po każdym myciu wytrzyj deskę do sucha. Regluarnie naoliwiaj. Nigdy nie susz deski przy kaloryferze i najważniejsze, nigdy nie myj deski w zmywarce.

zaufali nam