sushi, wyposażenie

Mostek do sushi – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Mostek do sushi – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Sushi coraz częściej pojawia się w ofercie lokali gastronomicznych. Polacy zachwycili się smakiem japońskiej potrawy i bardzo chętnie zajadają się tym smakołykiem. Do prawidłowego podawania sushi należy użyć specjalnie do tego przystosowanego mostka do serwowania sushi. Mostek do sushi pozwoli na wygodne ułożenie potrawy. Dzięki dużej ilości miejsca na powierzchni, a zarazem świetnie prezentuje się jako dodatek do wystroju wnętrza lokalu. Producenci oferują zróżnicowane łódki do sushi pod względem formy, materiału wykonania oraz rozmiaru. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które decydują o jakości mostka do sushi.

mostek do sushi

Z jakiego materiału powinna być wykonana łódka do sushi?

Materiał wykonania, z którego wykonana jest łódka do sushi, jest jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze podstawki pod sushi. Obecnie producenci oferują podstawki do serwowania wyprodukowane z drewna. Ten materiał wykonania sprawia, że tacka świetnie prezentuje się na stole i jest wspaniałym dodatkiem do wnętrza lokalu. Przez swój niecodzienny wygląd przyciągają uwagę klientów i sprawiają, że serwowane jedzenie wygląda jeszcze lepiej, niż na zwykłym talerzu. Na dodatek są niezwykle praktyczne i wygodne w użytkowaniu, a na ich powierzchni znajdzie się dużo miejsca na dodatki.

Drewniana łódka do sushi – co warto wiedzieć?

Najbardziej popularna i najłatwiej dostępna jest drewniana łódka do sushi. Jest bardzo wytrzymała i solidna, przez co będzie służyć jako podstawka pod japońskie potrawy przez wiele lat. Jest bardzo praktyczna i wygodna w użytkowaniu – ułożenie na niej różnych typów sushi, nie stanowi problemu. Nigiri, maki, futomaki, temaki, uramaki czy dodatki do nich, takie jak wasabi, sos sojowy czy marynowany imbir w miseczkach, będzie świetnie prezentował się na stole. Klient w lokalu może wygodnie sięgnąć po sushi, a zarazem zachwycać się pięknem drewnianego mostka, który nawiązuje do japońskiego stylu. W zależności od gatunku drewna, z jakiego wytworzona jest łódka do sushi, będzie ona mieć inną wytrzymałość i walory estetyczne. Wygląd także zależy od kształtu czy też formy mostka. Warto zwrócić uwagę, czy drewniany mostek do sushi jest pokryty dodatkowo lakierem. Ochrania on strukturę drewna oraz wzmacnia jego wodoodporność, dzięki czemu mostek będzie znacznie bardziej wytrzymały.

mostek sushi

Jaki wybrać kształt mostka do sushi?

Nie bez znaczenia przy wyborze mostka do sushi jest jego kształt, który decyduje o jego walorach estetycznych oraz praktyczności. Bardzo dobrze prezentują się łódki do serwowania sushi w kształcie palet z małymi odstępami między deskami, na których serwowane jest sushi. Do wyboru są także warianty w kształcie tacki, na niskich nóżkach. Choć nie dają takiego efektu jak mostki w kształcie palet, to są bardzo praktyczne i wygodne do serwowania. Jednak to nie jedyne warianty do wyboru. Jednym z najciekawszych kształtów podstawek pod sushi są, te w kształcie mostku – jest to droga opcja, jednak z pewnością doda charakteru lokalowi. Bez wątpienia najlepiej postawić na proste, wygodne dla klientów mostki w kształcie palet lub prostej tacki. To one właśnie najlepiej wkomponują się w klasyczne, japońskie wnętrza lokali gastronomicznych.

Jaki wybrać rozmiar mostka do sushi?

Jeśli chodzi o rozmiar mostka do sushi, producenci wyposażenia kuchennego oferują zróżnicowane modele. Najbardziej popularne są łódki do serwowania sushi o wymiarach 15×30, 45×20, 30×50 cm. Zapewniają one  wystarczającą przestrzeń na japońską potrawę oraz dodatki do niej, takie jak wasabi, sos sojowy i tym podobne. Ważne jest to, aby dopasować rozmiar do oferty swojego lokalu lub indywidualnych potrzeb, w przypadku, kiedy kupujemy mostek do serwowania sushi do domu.

mostek na sushi

Gdzie najlepiej kupić mostek do sushi?

Mostek do sushi to dość nietypowy towar. W Polsce nie ma dużej ilości producentów, którzy mają go w swojej ofercie. Można go sprowadzić z zagranicy ale trzeba liczyć się z bardzo wysokimi cenami a także z dodatkowymi kosztami takimi jak cło. Warto kupić łódkę do sushi w wyspecjalizowanych polskich sklepach, które zajmują się produkcją wyposażenia do kuchni i lokali gastronomicznych. Warto zwrócić uwagę na to, czy sklep, w którym oferowane są mostki do sushi, daje klientowi możliwość wypalenia logo na drewnianej podstawce. To idealne rozwiązanie dla właścicieli restauracji, którzy chcą spersonalizować swoje zamówienie.